500 Lt Vidalı Kompresör Modelleri ve Fiyatları

Basınçlı hava kullanarak faaliyet gösteren işyerleri, kompresör teknolojilerine ihtiyaç duyar. Vidalı kompresör modelleri, endüstriyel sektörlerin, üretim ve hizmet çalışmaları gerçekleştiren işletmelerin yanı sıra bireysel uygulamalar için de yaygın biçimde tercih edilir. Kompakt tasarımlı 500 Lt vidalı kompresör modelleri hem fonksiyonel mekanizmaları hem de güçlü sistemleri sayesinde yüksek basınçlı hava ihtiyaçlarını karşılar. 

Gerek işe gerekse faaliyet alanına uygun seçim yapmanıza olanak tanıyan 7.5 kW, 11 kW ve 15 kW motor gücüne sahip 500 Lt vidalı kompresör modelleri ve fiyatları hakkındaki detaylara içeriğimizden ulaşabilirsiniz.

500 Lt Kompresör Nedir, Ne İşe Yarar?

Kompresör; ortamdaki havayı ya da diğer çeşitli gazları, atmosfer basıncından daha yüksek seviyede sıkıştırarak yoğun biçimde depolayan ve basınçlı hava üreten makinelerdir. Atölyeler, fabrikalar, inşaat alanları, ağaç işleme, otomotiv servisleri, metal işleme, gıda sektörü, teknik servis, boya ve vernik uygulamaları gibi işlerin yapıldığı birçok faaliyet ortamında kullanılır. Çalışma performansını destekleyerek hem iş akışını hızlandırır hem de enerji verimliliğini ileri düzeye taşır. 

500 Lt Kompresör Modelleri Nelerdir?

Kompresör modelleri, yapılacak işin türü ve kapasitesi göz önünde bulundurularak tasarlanır. Gelişmiş teknolojileri sayesinde istenilen performansı gösteren tasarımlar, kompakt donanımları ve fonksiyonel özellikleri sayesinde kullanıcıların beklentilerini karşılar. Sıklıkla tercih edilen ürün kategorisinde yer alan 500 Lt vidalı kompresör modelleri, havayı, ihtiyaç duyulan basınca çıkarabilmek için farklı güç kapasitelerine sahip olacak şekilde üretilir.

Küçük, orta ve büyük ölçekli işletmelerde sıklıkla tercih edilen 500 Lt vidalı kompresör modelleri şunlardır:

 • 500 Lt Vidalı Kompresör 7.5 kW

Endüstriyel uygulamalarda yerini alan 500 Lt vidalı kompresör modelleri, 7,5 kW’lık motor gücüne sahiptir. Otomasyon sistemleri ve üretim tesisleri gibi pek çok alanda kullanılır. 8 – 10 – 12 Bar’lık farklı basınç seviyeleri mevcuttur. Esnek çalışma ortamlarına elverişlidir. Havanın çekilmesinden sıkıştırılmasına kadarki süreci etkili biçimde optimize ederek iş devamlılığı ile enerji verimliliği sağlar. 

 • 500 Lt Vidalı Kompresör 11 kW

500 Lt vidalı kompresörler, 11 kW’lık güce sahip motorları sayesinde hızlı hava üretimine ihtiyaç duyulan işletmeler için elverişlidir. Ağır yük altında çalışan mekanizmaları ile yoğun iş akışını optimize etmek isteyenlerin beklentilerini karşılar. 8 Bar ile 15 Bar aralığında değişen basınç kapasitesi, faaliyete uygun kullanım esnekliği sunar.

 • 500 Lt Vidalı Kompresör 15 kW

15 kW’lık motor kuvvetine sahip 500 Lt vidalı kompresör çeşitleri hem güçlü ve modern teknolojileri hem de yüksek ve güvenilir performansları sayesinde endüstriyel ortamlardaki yerini alır. Sıkıştırılarak depolanan basınçlı havaya sürekli ve yüksek miktarda gereksinim duyan sektörler için idealdir. 

500 Lt Kompresör Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

500 Lt vidalı kompresör modelleri arasından seçim yaparken birtakım hususlara dikkat ederek kalite, performans, verimlilik, dayanıklılık bakımından en doğru kararı vermeniz önemlidir. Faaliyet alanına uygun markayı ve modeli belirlerken aşağıdaki tavsiyelere öncelik verebilirsiniz: 

 • Sektöre uygun model,
 • Güvenilir marka, 
 • İhtiyaç duyulan hava miktarı,
 • Gerekli olan hava kalitesi,
 • Konumlandırma alanının büyüklüğü,
 • Satış sonrası sunulan servis desteği,
 • İşletmenin tercih ettiği basınçlı hava sistemi için ilerleyen süreçte ihtiyaç duyabileceği ilave özellikler
 • Kompresör kurulacak ortam koşulları
 • Kompresör alımı konusunda planlanan bütçe miktarı net biçimde belirlenmelidir.

500 Lt Kompresör Özellikleri Nelerdir?

Yeni nesil teknolojilerin hâkim olduğu 500 Lt vidalı kompresör özellikleri, kullanıcıların sistemden üstün performans ve yüksek verim almasını sağlar. Kompakt tasarımları ve nitelikli performansları ile beklentilere cevap veren kompresör özellikleri şöyledir: 

 • Ortamdan çektiği havayı/gazı sıkıştırarak depolayan 500 Lt kompresör modelleri, geniş depolama kapasitesine sahiptir. 
 • Dakikada 1100 ila 1800 litre aralığında değişen hava emiş gücü (Hava üretim kapasitesi) sayesinde profesyonel kullanım beklentilerine ideal çözümler sunar.
 • 60 – 62 dB’lik ses seviyesi ile çalışma ortamında yaşanabilecek gürültü kirliliğinin önüne geçerek kullanıcı dostu olmayı başarır.
 • 8-10-12-13 ve 15 bar seçeneklerine sahip tasarımlar, ayarlanabilir çoklu basınç gücü (Hava/Gaz çıkışı) sayesinde faaliyete uygun basınç potansiyeline sahiptir.
 • Direkt akuple yapısı ile enerji ve zaman kaybını önleyen sistemler, aynı zamanda minimum ses, ısı, enerji verimliliği sağlayarak çevre ile bütçe dostu bir kullanım sağlar. 
 • Motor gücü 7.5 – 11 – 15 kW olacak şekilde optimize edilen modeller, kullanım amacına ve iş sahasına uygun çalışma kapasitesi ile faaliyetlere hız kazandırır.
 • Yatay ya da dikey pozisyonlarda konumlandırmaya elverişli şekilde tasarlanan vidalı kompresör modelleri, ergonomik kullanımı sunarak çalışanlara konforlu bir deneyim yaşatır.  

500 Lt Kompresör Fiyatları Ne Kadar?

500 Lt vidalı kompresör fiyatları, modele göre değişkenlik gösterir. Ürünlerin sahip olduğu teknolojiler ve özellikler, maliyetin belirleyici unsurları arasında yer alır. Yenilikçi donanımı sayesinde çalışma yaşamını kolaylaştıran motorlu makineler, basınçlı hava üretimindeki süreç yönetimini ileri seviyeye taşır. 

Faaliyet alanına ve iş performansına hitap eden 500 Lt vidalı kompresör modelleri ve fiyatları incelemesi yaparak ihtiyacınıza en uygun ürüne sahip olabilirsiniz.  

Son Yazılar

Kompresörlerde hangi yağ, kaç numara yağ kullanılır?

Kompresörlerde kullanılan yağlar, genellikle kompresörün tipine, tasarımına ve çalışma koşullarına bağlı olarak değişiklik gösterir. Ancak, genel olarak aşağıdaki

Vidalı kompresör nedir, modelleri, özellikleri nelerdir, ne işe yarar, nerde kullanılır?

 • 28, Ağustos , 2023
Vidalı kompresörler, hava veya gazı sıkıştırmak ve yüksek basınç altında depolamak için kullanılan bir tür pozitif deplasmanlı kompresördür.

Kompresör nedir, modelleri nelerdir, ne işe yarar, nerelerde kullanılır?

 • 25, Ağustos , 2023
Kompresör, havayı veya gazı sıkıştırmak ve yoğunlaştırmak için kullanılan bir mekanik cihazdır. Bu cihazlar, gazların hacmini azaltarak basınçlarını