1000 Lt Vidalı Kompresör Modelleri ve Fiyatları

Çeşitli uygulamalara uygun özelliklerde geliştirilen 1000 Lt vidalı kompresör modelleri, birçok sektörün ihtiyacına cevap verir. Kalite, güven, performans ve verimlilik beklentilerini maksimum seviyede karşılayan basınçlı hava teknolojileri, sağlam yapılarıyla uzun ömürlü kullanım imkânı sunar. İşletmelerin ağır ve yoğun çalışma şartlarına karşı dayanıklıdır. 

İhtiyacınıza ve bütçenize en uygun 22 kw ya da 37 kw 1000 Lt vidalı kompresör modelleri ve fiyatları ile ilgili detaylara içeriğimizden erişebilirsiniz.

1000 Lt Vidalı Kompresör Nedir, Ne İşe Yarar?

Havayı ve diğer gazları vakumlayarak yoğun biçimde sıkıştıran, depolayan ve ihtiyaç anında kullanıma hazır hale getiren, basınçlı hava üretim makinelerine kompresör denir. Farklı basınç değerlerinde hava çıkışı sağlayan kompresörler, üretim ya da hizmet faaliyetlerinin etkili biçimde gerçekleştirilmesine olanak tanır. 

Yüksek miktarda hava sağlayan 1000 Lt vidalı kompresör modelleri; sanayi ve endüstrinin çeşitli kollarında, sağlık hizmetleri, gıda işletmeleri, boya ve vernik uygulamaları, araç yıkama, lastik şişirme, ahşap ve metal işleme, bireysel faaliyetler, otomotiv üretim sektörü ve tamir servisleri gibi pek çok faaliyet alanında kullanılır.

1000 Lt Vidalı Kompresör Modelleri Nelerdir?

Hareketli halindeyken havayı sıkıştıran 1000 Lt vidalı kompresör modelleri, oldukça çeşitli kullanıcıların ihtiyacı için tasarlanır. Aralıksız çalışma performansını haftanın yedi günü ve günün 24 saati yürütmekle birlikte, basınçlı hava ürettikleri sürece sundukları verimlilikle bilinir. 

Endüstriyel sektörlerin sıklıkla tercih ettikleri, 1000 Lt vidalı kompresör modelleri şunlardır:

 • 1000 LT 22 kw vidalı kompresör modelleri:

Modeller, dakikada 2600 ila 3700 litre arasında değişen hava emiş gücüne sahiptir. Düşük titreşimli ve sessiz çalışma özellikleri ile öne çıkan kompresörlerin ses seviyesi 62 ila 68 dB

aralığında değişen seçenekler sunar. Yaklaşık ağırlıkları 240 ila 465 kg aralığında olmakla birlikte, 380 V sanayi elektrik akımı ile çalışırlar. İnvertörlü ve kurutuculu modeller sayesinde hem performans hem de verimlilik yönünden gelişmiş teknolojilere sahip olabilir, uzun ömürlü ürün deneyimi yaşayabilirsiniz.

 • 1000 LT 37 kw vidalı kompresör modelleri:

İnvertörlü ve kurutuculu olarak geliştirilen yüksek basınçlı hava teknolojileri optimum performans, dayanıklılık ve verimlilik değerleri sunmaktadır. Büyük ölçekli işletmelerin uygulamalarında ihtiyaç duyulan yüksek hava debisi ile basınç gereksinimlerini karşılar. 37 kW’lık motor gücüne sahip 1000 Lt vidalı kompresör modelleri, dakikada 6500 litre hava emişi gerçekleştirir. 72 dB’e ulaşan minimal düzeydeki sessiz çalışma performansının yanı sıra 610 kg’a ulaşan ağırlık değerleri ile güçlü bir zemine kurulum gerektirir. 380 V sanayi cereyanı ile kullanıma uygundur. 

1000 Lt Vidalı Kompresör Özellikleri Nelerdir?

1000 Lt vidalı kompresör özellikleri başta çalışma prensibi olmak üzere pek çok yönüyle benzerlik gösterir. Teknik özelliklerde göze çarpan önemli farklardan biri de ürünlerin, 22 kW ila 37 kW şeklinde farklı güç aralığında üretilmesidir. Ağır ve yoğun çalışma şartlarına dayanıklılık, verimlilik, minimum arıza ve bakım maliyeti gibi beklentileri karşılayan 1000 Lt vidalı kompresör modelleri özellikleri şöyledir:

 • Kaliteli komponentlerden imal edilen kabin ve iç donanım, soğutma mekanizmasının etkin biçimde çalışmasını sağlar. 
 • 8 – 10 – 12 Bar değerindeki farklı basınç ayarları, faaliyetlerin istenilen nitelikte yürütülmesini sağlar.
 • Geniş radyatör yüzeyi ve radyal fan yapısı, 1000 Lt vidalı kompresör modelleri içerisinde homojen bir soğutma sağlayarak zorlu şartlarda bile hararet probleminin önüne geçer. 
 • Düşük devirde yüksek hava üreten kompakt tasarımlarda minimum seviyeye çekilen sürtünme etkisi sayesinde iç elementlerin arıza olasılığı azalır ve servis, bakım, onarım maliyetleri düşer.    
 • Kalkışta ve boşta sunduğu minimum titreşim özelliği, ultra sessiz çalışma performansı sergileyerek konforlu bir çalışma alanı yaratır. 
 • Isı eşanjörü, değişken enerji seçenekleri, endüstriye uygun ROTOİL yağlar, gıda sektörüne alternatif çözümler sunan yağlar, hava ya da su soğutma sistemleri gibi opsiyonel özellikler, ürün tercihinde etkili olur. 

1000 Lt Kompresör Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yüksek performans, verimlilik ve konfor sunarak faaliyetlerinizi etkili seviyeye çıkaran 1000 Lt vidalı kompresör modelleri konusunda listelenen hususları inceleyerek karar verebilirsiniz:

 • Sektörün ihtiyacına cevap veren model,
 • Kalite, ürün, servis güvencesi ve desteği sağlayan marka,  
 • İhtiyacınız olan hava miktarının litre, dakika ve saniye cinsinden miktarı,
 • İhtiyacınız olan hava kalitesi,
 • Konumlandırılacak alanının kapasitesi ve ortam koşulları,
 • İşletmenin gelişmesine ve faaliyetlerin artışına bağlı oluşabilecek ilave özellik beklentisi,
 • Kompresör için ayrılan bütçe miktarı gibi hususların dikkate alınması gerekir.  

1000 Lt Vidalı Kompresör Fiyatları Ne Kadar?

Yüksek güç çıkışıyla büyük tesislerin ve karmaşık üretim hatlarının gereksinimlerini karşılayan 1000 Lt vidalı kompresör fiyatları, ürünlerin teknolojik özelliklerine göre değişkenlik gösterir. Basınçlı hava elde etmek isteyenlerin olmazsa olmazı iş ekipmanları, yenilikçi donanımı ve gelişmiş donanımı ile üretim sürecini yürütmeye hazırdır. 

İhtiyacınıza ve beklentilerinize cevap veren 22 kw ve 37 kw 1000 Lt vidalı kompresör modelleri ve fiyatları incelemesinin ardından seçiminizi hemen yaparak iş verimliliğini artırabilirsiniz. 

Son Yazılar

Kompresörlerde hangi yağ, kaç numara yağ kullanılır?

Kompresörlerde kullanılan yağlar, genellikle kompresörün tipine, tasarımına ve çalışma koşullarına bağlı olarak değişiklik gösterir. Ancak, genel olarak aşağıdaki

Vidalı kompresör nedir, modelleri, özellikleri nelerdir, ne işe yarar, nerde kullanılır?

 • 28, Ağustos , 2023
Vidalı kompresörler, hava veya gazı sıkıştırmak ve yüksek basınç altında depolamak için kullanılan bir tür pozitif deplasmanlı kompresördür.

Kompresör nedir, modelleri nelerdir, ne işe yarar, nerelerde kullanılır?

 • 25, Ağustos , 2023
Kompresör, havayı veya gazı sıkıştırmak ve yoğunlaştırmak için kullanılan bir mekanik cihazdır. Bu cihazlar, gazların hacmini azaltarak basınçlarını